Úvod arrow Aktuality arrow Aktuality arrow MMČR v endurosprintu – Radvanice 2013
MMČR v endurosprintu – Radvanice 2013 Tisk E-mail
Přispěl Petr Dostál
středa 24. července 2013, 10:14

Automotoklub Police nad Metují uspořádal ve dnech 6.-7.7.2013 v Radvanicích v Čechách, okr. Trutnov za podpory města Police nad Metují, obcí Radvanice a Chvaleč, hejtmana Královéhradeckého kraje a klubu Jestřábích jezdců další ze závodů seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky v endurosprintu terénních motocyklů.

Tak jako v předešlých letech, se konal závod v objektu bývalého dolu Kateřina. Pro závodníky jsme připravili jeden endurotest a jeden crosstest. Přejezd mezi těmito testy a cílem byl dlouhý cca 12 km. Celkově trať měřila cca 15 km. V sobotu začínali jezdci s licencí A, tj. „mistrák“. Po nich následovali jezdci s licencí B a C, tzv. „přeboráři“ a nakonec od 16 hod. startovali hobby jezdci. V neděli si startovní pozici mistrák s přeboráři vyměnil a poslední opět startovali bezlicenční jezdci, tzn. „hobbíci“. U vstupu do areálu bylo vybíráno dobrovolné vstupné, přičemž se vybralo cca 5.000,- Kč, za což všem, kteří jakoukoliv částkou přispěli, děkujeme. Již před závodem se výbor AMK Police nad Metují rozhodl, že dobrovolné vstupné bude věnováno na dobročinné účely, konkrétně Nadačnímu fondu Hospital Broumov. Příprava tohoto závodu byla náročnější než v předešlých letech příprava cross country. Dle ohlasů jezdců a přihlížejících diváků se trať líbila, což je pro nás nejdůležitější. I když účast jezdců na těchto závodech upadá, do Radvanic opět přijelo nejvíc závodníků z doposud odjetých závodů seriálu. Tímto tedy děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě či průběhu MMČR, zejména dobrovolným hasičům z Bukovice, Velké Ledhuje a Radvanic, dále pak členům AMK a dalším dobrovolníkům. Každý rok je čím dál složitější sehnat nějaké lidi na pozici maršála, neboť tato funkce je náročná a dá se říci špatně placená. Vážíme si všech, kteří nám pomáhají. Dále děkujeme všem sponzorům za finanční či materiální pomoc. Kompletní výsledky najdete na webové stránce Autoklubu ČR http://www.autoklub.cz/podnik/738-mm-cr-a-p-cr-endurosprint-2013-radvanice.html.
Co se týče hobby jezdců, zde jsme měli po oba dny celkem slušné zastoupení za AMK Police. Nejvydařenější byla neděle, kdy se Václav Kohl umístil na 1. místě a Radovan Řezníček na 3. místě, což byl obrovský úspěch. V neděli startovalo celkem 31 jezdců v kategorii Hobby.