Úvod arrow Aktuality arrow Aktuality arrow MMČR v endurosprintu se blíží
MMČR v endurosprintu se blíží Tisk E-mail
Přispěl Petr Dostál   
úterý 21. května 2013, 17:36

Automotoklub Police nad Metují pořádá za podpory města Police nad Metují, obce Radvanice a  Chvaleč, hejtmana Královéhradeckého kraje a klubu Jestřábích jezdců ve dnech 6.-7.7.2013 v areálu bývalého dolu Kateřina v Radvanicích v Čechách, okr. Trutnov již 5. ročník mezinárodního mistrovství České republiky v závodu terénních motocyklů, tentokrát v endurosprintu.

plakat

reznaPředešlé ročníky jsme pořádali cross country. Bohužel nejsme v letošním roce schopni uskutečnit společně s tímto závodem i závod čtyřkolek. Starty po oba dny jsou naplánovány na 8 hod. Po celý víkend je zajištěno občerstvení. V letošním roce se tak přiblížíme alespoň v menším měřítku k enduru, kterým byl v 80. a 90. letech minulého století automotoklub v Polici nad Metují proslulý. V letech 1978 – 1992 uspořádal Automotoklub Police nad Metují celkem 15 ročníků endura. Enduro do Police přivedl Ing. Martin Huml, který bohužel již není mezi námi. V roce 1992 se jel poslední ročník, neboť od roku 1991 bylo okolí Police vyhlášeno chráněnou krajinnou oblastí a pořádání těchto závodů zde bylo zakázáno. Po následujících 17 let automotoklub neuspořádal žádné podobné závody. V roce 2009 se dva aktivní členové Martin Novotný a Jan Vajsar rozhodli navázat na tradici AMK Police a v Radvanicích v Čechách (blíž to nešlo) zorganizovali společně s dalšími členy Mistrovství České republiky v cross country motocyklů a čtyřkolek. Závody měly úspěch a tak pořádání dalších ročníků byla jakási povinnost.

Co se týče současných aktivních jezdců AMK Police, tak Petr Matěna se pravidelně zúčastňuje závodů seriálu Přeboru SMS motokrosu Pardubice „Materia Cup 2013“ ve třídě Hobby Open. Doposud se odjely dva závody v Třemošné dne 20.4.2013 a v Trutnově dne 27.4.2013. Petr Matěna s číslem 225 je na průběžném 6. místě. Radovan Řezníček se dne 11.5.2013 zúčastnil jednoho závodu ze seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky v endurosprintu motocyklů ve Walbrzychu v Polské republice v kategorii hobby, kde ho bohužel po prvním kole (celkem se jela tři) zradila technika a musel odstoupit (viz foto).

Aktualizováno ( úterý 18. června 2013, 19:53 )
Advertisement

BoB Create by BoB