Úvod arrow Aktuality
Aktuality
Pohár České republiky v závodu minikár Tisk E-mail
Přispěl Petr Dostál   
středa 19. dubna 2017, 13:31

Veškeré informace k Poháru České republiky v závodu minikár jsou uvedeny na facebooku nebo zde.

Aktualizováno ( středa 19. dubna 2017, 13:34 )
Nové webové stránky Tisk E-mail
Přispěl Petr Dostál   
středa 19. dubna 2017, 13:27

Omlouváme se všem návštěvníkům našich stránek, ale v současné době neprobíhají aktualizace, neboť pro Vás připravujeme nové webové stránky.

Kdo pořádá Radvanice v roce 2015!? Tisk E-mail
Napsal Honanek   
pondělí 25. května 2015, 15:45

Kdo pořádá Radvanice v roce 2015!?

Jednoho květnového odpoledne zazvonil Martinu Novotnému telefon a na druhé straně se ozval mužský hlas: „Dobrý den, tady p. D….. Dočetl jsem se na sociálních sítích, že v červnu pořádáte závody terénních motocyklů v Radvanicích, kdy předpokládám, že pojedete přes mé pozemky, tak jako v předešlých letech. Ale zatím mně nikdo z Vás nekontaktoval a do závodu zbývá necelý měsíc. Jak to tedy je?“

Ne to není začátek nového románu z prostředí endura, ale realita. Jako organizace Automotoklub Police nad Metují spadající zatím pod Autoklub České republiky (dále jen AČR) jsme od roku 2009 do roku 2013 pořádali v Radvanicích v Čechách, okr. Trutnov závody terénních motocyklů (4x cross country, 1x endurosprint). A myslíme si, že na dobré úrovni. V loňském a letošním roce jsme závody z finančních a organizačních důvodů nemohli uspořádat. To neznamená, že jsme s pořádáním závodů skončili. Přesto jsme si řekli, že asi došlo k nějakému omylu a pan D. se zřejmě spletl. Bohužel nespletl.

První co nás napadlo, podívat se na stránky AČR. Zde je opravdu v kalendáři uveden pod endurem, což už je samo o sobě podivné, závod v Radvanicích. Jak již jsme uvedli, pořádali jsme zde 5 závodů a maximálně jak endurosprint se zde na slušné úrovni podle nás nedá uspořádat. Ale budiž. Po rozkliknutí podrobností o závodu se pouze dočteme termín a to 13.-14.6.2015, číslo podniku AČR 240/102 Endurosprint. Tak endurosprint nebo enduro!? No nic, zde se pan D. o nás nemohl dozvědět. Pátráme dál. Co stránka CzechEnduro.cz? A jsme doma. V detailech závodu je uveden pořadatel Automotoklub Police nad Metují. Proč? Voláme tedy Míše Žaludové. Ta se omlouvá, myslela si, tak jako každý jiný, že v Radvanicích pořádá závody pouze Automotoklub Police nad Metují. Nikdo nejsme neomylní, zdvořile požádáme o smazání naší organizace jako pořadatele. Za několik dní se tak stalo. Ale kdo je skutečným pořadatelem, tam není doposud uvedeno (článek psán 22.5.2015). A do závodu zbývá několik dní.

Vzhledem k tomu, že jsme zvědaví, kdo bude tyto závody pořádat, i když tak trochu tušíme, tak jediné co nám zbývá, podívat se do ročenky. Pořadatelem endura nebo endurosprintu (i z ročenky to patrné není!!!) je Auto Klub KM Enduro Team v AČR Josef Klimeš Pěkov Police nad Metují. Tedy pořadatel závodů v předešlých letech ve Walbrzychu v Polské republice.

A zde nastává ta zásadní otázka? Proč nás ze strany Auto Klubu KM Enduro Teamu v AČR (dále jen AK KM ET) nikdo nekontaktoval a minimálně nám neoznámil, že v Radvanicích míní pořádat závody? Nebyla by to slušnost? Po 5 let jsme v Radvanicích budovali trať, vymýšleli nové a zajímavé úseky, udržovali dobré vztahy s místními spolky, bez nichž by to nešlo, snažili se vycházet s místní samosprávou, utužovali dobré vztahy s majiteli pozemků. Kdo by byl rád, že mu přes jeho pozemky jezdí motorky? Vrchní představitelé organizace AK KM ET moc dobře vědí, kdo závody v Radvanicích pořádal, moc dobře vědí, jakou úroveň tyto závody měly, a přesto nenašli kousek slušnosti za námi přijít, případně nám zavolat. To zamrzí!!! Navíc se dozvídáme, že pořádající organizace AK KM ET nemá doposud souhlas všech majitelů pozemků, po kterých chce trať vést. Má další povolení? Co životní prostředí, Lesy České republiky atd. atd. Opět zdůrazňuji, že do závodu zbývá necelý měsíc. Pojede se závod bez příslušných povolení? Pokud ano, tak se můžeme rozloučit, a nejenom my, s pořádáním závodů v Radvanicích. Nebyla by to škoda?

Tímto článkem nechceme jakkoliv hanit jméno organizace AK KM ET. Chceme pouze upozornit na to, že enduro či endurosprint v Radvanicích v termínu 13.-.14.6.2015 nepořádá Automotoklub Police nad Metují tak jako v předešlých letech a tedy s případnými dotazy ohledně tohoto závodu se obracejte na Auto Klub KM Enduro Team v AČR zastoupeného Josefem Klimešem. O úrovni závodu, nechť si udělá obrázek každý sám.

Petr Dostál – předseda AMK Police

2x První tankování Tisk E-mail
Napsal Honanek   
pátek 06. března 2015, 19:03

Pozvánky na akce Tisk E-mail
Napsal Honanek   
středa 24. září 2014, 00:00

2 X Poslední tankování

Aktualizováno ( středa 24. září 2014, 10:58 )
Celý článek..
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující > Konec >>

Výsledky 1-9 z 51
Advertisement

BoB Create by BoB